Hudební soubory

Souborová hra

Pecháčková Lucie – vedoucí souboru

pechackova@zuslysa.cz


Flautato – soubor zobcových fléten

Mikušková Marie – vedoucí souboru

mikuskova@zuslysa.cz


Flétnový soubor 

Mikušková Marie – vedoucí souboru

mikuskova@zuslysa.cz


QuantumTet

Erbenová Jana, Bc. – vedoucí souboru

erbenova@zuslysa.cz


Kytarový soubor

Sommer Lukáš, MgA. – vedoucí souboru

sommer@zuslysa.cz


Komorní zpěv

Klán Daniel – vedoucí souboru

klan@zuslysa.cz


Komorní orchestr

Stříbrný Pavel – vedoucí souboru

stribrny@zuslysa.cz

POŽADAVKY NA ČLENY

zběhlost ve hře na zvolený nástroj odpovídající repertoáru souboru pravidelná docházka a zodpovědná příprava

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Nejmladším z našich „velkých“ souborů je komorní orchestr. Vznikl především z potřeby najít uplatnění pro žáky smyčcového oddělení a žáky dechového oddělení, kteří nenajdou uplatnění např.v jazzovém orchestru. Oficiální vznik se datuje od školního roku 2009/2010, již dříve však byli žáci houslové třídy zapojováni do různých souborů, ti zdatnější si mohli zahrát i po boku svých pedagogů na Koncertu učitelů. Díky vzrůstajícímu počtu žáků ve smyčcovém oddělení bylo možné sestavit malý smyčcový orchestr se sekcí dechových dřevěných nástrojů. Brzy po zahájení činnosti se orchestr spojil s pěveckými sbory a výsledkem jsou pravidelná společná vystoupení. Repertoár pro orchestr v ne zcela tradičním obsazení aranžoval především jeho zakladatel Josef Švejda, který vybraná díla upravoval podle technických možností dětí. Některé skladby aranžuje také vedoucí Jazz Orchestra – Vít Andršt, krátce i Martin Blažek a nyní současný dirigent Pavel Stříbrný. Orchestr má za sebou řadu zdařilých koncertů v Lysé nad Labem, zájezd a vystoupení ve družebním městě Břeclav, vystoupení na Festivalu studentských orchestrů v Horních Počernicích. Věříme, že se náš komorní orchestr postupně bude rozvíjet a bude stejně důležitou složkou života školy podobně jako pěvecké sbory a Jazz Orchestra.


 

Komorní hra – akordeony

Pavlíček Jan, DiS. – vedoucí souboru

pavlicek@zuslysa.cz


Jazz Orchestra

Andršt Vít, Ing.- vedoucí souboru

andrst@zuslysa.cz

POŽADAVKY NA ČLENY zběhlost ve hře na zvolený nástroj odpovídající repertoáru souboru pravidelná docházka a zodpovědná příprava ZÁKLADNÍ INFORMACE Od doby svého vzniku ve školním roce 1999/2000 má za sebou Jazz Orchestra pod vedením zakládajícího učitele Víta Andršta dlouhou cestu naplněnou prací a ověnčenou úspěchy. Na míru šité aranže svého dirigenta zvládají mladí jazzmani tak dobře, že již třikrát se jim podařilo probojovat se do Celostátního kola soutěže ZUŠ jazzových orchestrů a získat tam vždy 3.místo. Obstát v konkurenci velkých ZUŠ z celé republiky je skutečně těžké, proto považujeme tyto výsledky za velký úspěch svědčící o kvalitě práce vedoucícho orchestru. Během let se obsazení orchestru již nekolikrát obměnilo, ale nadšení a chuť do práce zůstává. Jazz Orchestra uspořádá do roka několik koncertů, jednak v rámci školních akcí, a také se na pozvání účastní akcí jiných pořadatelů – např.Festival jazzových orchestrů v Horních Počernicích apod.. Jazz Orchestra je stejně jako pěvecké sbory a komorní orchestr vizitkou naší školy.


 

D – Fusion – soubor bicích nástrojů

Buk Lukáš, Mgr. – vedoucí souboru

buk@zuslysa.cz


 

Ženský pěvecký sbor ZUŠ F. A. Šporka v Lysé nad Labem vedoucí sboru Erbenová Jana, Bc. erbenova@zuslysa.cz

Filiorum musica

vedoucí sboru Erbenová Jana, Bc. erbenova@zuslysa.cz

vedoucí sboru Erbenová Jana, Bc. erbenova@zuslysa.cz

Ama musica

Pěvecký sbor Ama musica přijal své jméno 16.6.2014. V současné době je ryze dívčím vokálním tělesem a sdružuje skvělé zpěvačky