Taneční obor

Požadavky pro přijetí:

  1. vykonání talentových zkoušek - viz kritéria pro přijetí
  2. odpovídající fyzické předpoklady

Základní informace:

V tanečním oboru se mohou děti vzdělávat od 5 let. K dispozici mají baletní sál se zrcadly, šatnu se sprchou. Po taneční průpravě v prvních ročnících postupně projdou řadou tanečních technik a stylů - z předmětů jsou např. taneční praxe, současný tanec, lidový tanec, klasická taneční technika na špičkách,  práce v souboru. Z moderních technik si děti vyzkoušejí  Cunningham, Graham, Lemon, nezapomíná se ani na tanec lidový - polku, valčík, skočnou, čardáš, a společenský - chacha, jive, samba.

Choreografie pro vystoupení jsou zpravidla dílem vedoucí tanečního oboru - Kateřiny Klánové. Protože však vyučující klade důraz na invenci, tvořivost a samostatnost svých žáků, část choreografií si zdatnější mladé baletky již sestavují samy.

Mladí baletní adepti každoročně někoilkrát předvádějí svůj um v rámci společných vystoupení např. s hudebním oborem i v rámci větších mezioborových projektů. Bez jejich vystoupení, která vždy vhodně doplňují děj, si nedovedeme představit ani naše muzikálová a divadelní představení. Díky baletní složce se z pohádkového příběhu stane skutečné divadlo. Děti jsou také na své účinkování v představeních náležitě hrdé.

Žákyně tanečního oboru se se svou učitelkou zúčastňují různých tanečních přehlídek a soutěží, které jsou vítanou inspirací i příležitostí k tomu, ukázat, co vše již dovedou.

Základní umělecká škola Františka Antonína Šporka - idatabaze.cz Základní umělecké školy - idatabaze.cz